Már túl vagyunk a szerződéskötésen, van dátum vagy helyszín, összeállt a menetrend és a költségvetés is. Így tovább haladva a harmadik cikkem arról szól, hogy mi jön ezek után.
Én úgy szoktam haladni a menetrend szerint, hogy ha helyszín nincs még, akkor azzal kezdem a szolgáltatók sorában, mert ez a legnagyobb és a legfontosabb (és nyilván a legköltségesebb) falat. Ez a folyamat a szervezési időszakból is gyakran több hónapot igénybe szokott venni, az első – második rámegy arra, míg kiválasztjuk a megfelelő helyszínt, és a következő hónap pedig a szimpatikusok bejárásaira és a befutó lefoglalására megy el.
Az adatlapot amikor kitöltitek nekem az elején, akkor minden szolgáltatóra, így a helyszínre is rá szoktam kérdezni, milyenben gondolkodtok, mi a vágyatok? Minél több információt osztasz meg velem, annál relevánsabb helyszíneket és szolgáltatókat fogok tudni ajánlani, hiszen az én szempontom a ti stílusotok és büdzsétek. Ha itt passzolás van, akkor megvan a befutó. Általában 6-8 a paramétereknek megfelelő helyszínt szoktam figyelembe ajánlani, abból azért meg szokott lenni a nyertes elsőre, de előfordul, hogy nem, ilyenkor azért még van pár a tarsolyomban, és nagyon nagy szokott lenni a hála és a megnyugvás ennek tudatában, hiszen ezekből jócskán van olyan, amit nem ismernek a párok. A kiválasztottakat természetesen bejárjuk.
Ha megvan már a helyszín akkor jöhet a következő nagy lépés, az este házigazdája, avagy a ceremóniamester vagy a vőfély kiválasztása. Fontos különbséget tenni, hiszen két nagyon eltérő stílusról beszélünk és fontos, hogy hozzátok és az esküvőtök stílusához melyik passzol inkább. Rendkívül fontos személy, ugyanis ő fogja az általunk szerkesztett forgatókönyvet kivitelezni.
A házigazda személye után én a fotóssal szoktam folytatni, mert ők a második legfontosabb személyek. Az emlékek őrei. A képek milyensége azonban még nem minden. Fontos, hogy megismerjétek a munkavégzését, és a személyiségét, hogy oldott hangulatban tudjatok együttműködni.
Ha velük megvagyunk, akkor megvan a váz. Elkezdhetünk építkezni.
A következő időkben szoktam javasolni az úgynevezett „Save the date” kártyák kiküldését, amennyiben vannak.
Természetesen mindenkivel szerződéses viszonyt kell kialakítani, másképp én nem tudom vállalni a felelősséget a munkájukért, de azt hiszem ez a minimum a mai világban.
Ezeket a személyes találkozókat és a szerződéskötést is természetesen leszervezem és mindenben segítelek benneteket. Mindezeken kívül, amennyiben szükséges foglalót juttatok el, véleményezem a szerződéseket aláírás előtt, és bizonyos pontokon módosítást kérünk, esetleg kérjük a bele fogalmazását (vagy épp ki), ha úgy látjuk biztosnak.
Elő szokott fordulni, hogy egy-egy szolgáltató már megvan a párnak, mire felkeres engem, nincs ezzel sem probléma, ha nektek ő szimpatikus, de én nem dolgoztam még vele, ilyenkor mindenképp információt szoktam kérni kollégáktól a munkásságáról, és mehet a dolog.
A szolgáltatók lefoglalását pedig a filmes, a zenei team, a szertartás összeállítása és a dekoros kiválasztásával folytatjuk. Általában ezekre azért legalább 3 hónapot szoktam hagyni, hiszem a dekoros egy másik olyan fő falat, ami több időt vesz igénybe, mire összeáll, a helyszín közös bejárával és megannyi találkozóval.
Közötte, ahol van egy kis szünet, ott szoktam ilyen tájban javasolni a tanúk felkérését is. Amennyiben szükséges tippekkel látlak el benneteket a szokásokról, lehetséges és szóba jöhető felkérési trükkökről és ajándékokról.
Nagyjából itt már egy normál szervezésű (tehát 10-12 hónapos szervezési idő) esküvő féltávjánál vagyunk, és a menetrend szerint haladunk is a célunk felé. Folytatjuk a sort meghívók összeállításával és megrendelésével, aminél szintén minden kontaktom megosztom veletek, segítek a döntésetek megkönnyítésében, ahogy eddig. Az összeállt meghívót megrendeljük.
Elérkezett az idő a következő nagy falat, a ruhák kiválasztására, valamint a szertartás menetének átbeszélésére. Ekkor szalonokban foglalok időpontot nektek próbákra, és tanácsokkal látlak el benneteket mit érdemes, mit nem, milyen tapasztalataim vannak a ruhák kapcsán.
Valamint annak fényében milyen szertartást szeretnétek esetlegesen a jegyesoktatásokra emlékeztetlek benneteket és kiválasztjuk a hozzátok illő szertartásvezetőt. Segítséget adok a zenei betétek kiválasztásához például, vagy rávilágítok egyes megoldásokra, ha nem szokványos a családi felállás (például elvált szülők, vagy nincsenek közöttünk a nagyszülők..stb).
Ha sikerült kiválasztani a ruhát, a menyecske ruhát és az öltönyt is, és megvan a szertartás felépítése is, akkor jön jutalmul egy kis édes élvezet, és jöhetnek a torta kóstolások leszervezései, hiszen itt az idő a menyasszonyi torta és az apró sütemények körülményeinek tisztázására.
Amennyiben ezzel is megvagyunk akkor a meghívók kikézbesítése szokott következni, létszámtól függően ez is változó, hogy mennyi időt vesz igénybe. A vendéglétszám fényében szoktam rá az időt kalkulálni menet közben.
Zajlanak a dekorációs egyeztetések és a beszerzésre váró kellékek, apróságok megvásárlása, például: gyűrűk (ha még nincsenek), cipők, ingek, fehérneműk, gyűrűpárna, köszönő ajándékok, szülőköszöntő ajándékok (ha nem virág)…stb.
Mindeközben pedig kiválasztjuk a sminkes és a fodrász személyét, majd egy próba smink és frizura időpontot egyeztetünk, és ott körvonalazzuk az elképzeléseket az esküvőre. Lebeszéljük a még sminkelni kívánt személyeket (például Örömanyák, tanúk, koszorúslányok …stb.), hogy mindenki megfelelő időt hagyjon az elvégzendő feladatokra, és aznap már ne legyenek időbeli csúszások.
Minden momentumot vezetek a forgatókönyvben, amit együtt szerkesztünk veletek és a szolgáltatókkal, és építjük a nagy nap eseményeit lassan felfelé.
Elérkezünk a végjáték elé, már csak pár hét van hátra a nagy napotokig, és a következő blog cikkemben megosztom veletek, mi történik ilyenkor.
Tartsatok akkor is velem, addig pedig kellemes készülődést kívánok, és ha kérdésetek van, keressetek bizalommal,
Ivett
Telefon:
+36-30/38-77-153
E-mail:
yvettewedding16@gmail.com
Website:
yvettewedding.hu
Közösségi:
Facebook